Principals Awards – Middle School

On Friday 28 June the Middle School had assemblies where Principal’s Awards for outstanding Effort and Attitude during Term 2, 2019 were awarded.  Congratulations to the following students:

Forenames Known Name Last Name Yr Placing
Chenghao Chenghao Li 7 Team runners up in Central Auckland Intermediate Schools Chess Champs
Allen Allen Weng 7 Team runners up in Central Auckland Intermediate Schools Chess Champs
Felix Felix Xie 7 Team runners up in Central Auckland Intermediate Schools Chess Champs AND 100% score
Ethan Ethan Zhang 7 Team runner up in Central Auckland Intermediate Schools Chess Champs
Ethan Ethan Galpin 7 3rd equal
Zoe Zoe Hooton 7 3rd equal
Nathan Nathan Kwok 7 3rd equal
Minu Minu Park 7 3rd equal
Bessie Bessie Su 7 3rd equal
Daniel Daniel Xian 7 3rd equal
Chaohan Amy Zhang 7 3rd equal
John Jack Artrip 7 2nd equal
Emily Emily Carley 7 2nd equal
Joy Joy Chen 7 2nd equal
Emily Emily Clement 7 2nd equal
Toni Toni Ding 7 2nd equal
Nuochen Kino Shi 7 2nd equal
Nuochen Kino Shi 7 Prefect’s Choice – Young Excellence Award at Solo Music Competition (Drum, piano and saxophone)
Mo Mo Li 7 Joint 1st in Year 7 Beginners English
Xiaoyue Zoe Yan 7 Joint 1st in Year 7 Beginners English
George George Lindsay Smail 7 1st equal
Divina Divina Marwa 7 1st equal
Aaditya Aaditya Lal 8 3rd equal
Phedra Phedra Lim 8 3rd equal
Damon Damon Lowe 8 3rd equal
Adrian Adrian Lowe 8 3rd equal
Taran Taran Ludher-Chandra 8 3rd equal
Anabel Anabel Risell 8 3rd equal
Charlotte Charlotte Stokes 8 3rd equal
Wendi Wendi Zhong 8 3rd equal
Jonathan Taiyo Jono Beach 8 2nd equal
Maarya Maarya Bhamji 8 2nd equal
Yuqing Heidi Ye 8 2nd equal
Ziqian Charlotte Kong 8 Best Performance by a Year 7/8 student at Solo Music Competition (Guzheng)
Hanbo Hanbo Feng 8 Joint 1st in Year 8 Beginners English
Shanglin Max Xie 8 Joint 1st in Year 8 Beginners English
Elena Jiahe Elena Jiahe Song 8 1st
Madeleine Madeleine Clark 9 3rd equal
Madhav Madhav Kapoor 9 3rd equal
Chris Chris Mei 9 3rd equal
Colden Colden Sapir 9 3rd equal
Django Tolmie Django Scott 9 3rd equal
Gabriella Gabby Styris 9 3rd equal
Yvonne Yvonne Wang 9 3rd equal
Xiaotian Kitty Xu 9 3rd equal
Airu Emily Du 9 2nd equal
Asjad S Asjad El-Jack 9 2nd equal
Geoffrey Geoff Hill 9 2nd equal
Harry Harry Shi 9 2nd equal
Aryan Aryan Talathi 9 2nd equal
Sophie Sophie Wood 9 2nd equal
Yvonne Yvonne Wang 9 Prefect’s Choice at Solo Music Competition (Piano)
Yuqing Amy Han 9 Most Engaging Performance at Solo Music Competition (Guzheng)
Geoffrey Geoff Hill 9 Best Performance by a Year 9/10 student at Solo Music Competition (Piano)
Yixuan Henry Liang 9 1st in Year 9 Elementary English
Nayoon Nayoon Lee 9 1st equal
Kyle Kyle Rosser 9 1st equal
Avani Avani Dhanak 10 3rd equal
Jake Jake Earnest 10 3rd equal
Yunhe Helen Kang 10 3rd equal
Amal Firoj Amal Khan 10 3rd equal
Agam Agam Khanna 10 3rd equal
Bryn Bryn Kliskey 10 3rd equal
April April Liu 10 3rd equal
Yuze Cindy Luo 10 3rd equal
Sreenidhi Sreenidhi Nair 10 3rd equal
Vyom Vyom Patel 10 3rd equal
Dev Dev Patel 10 3rd equal
Stella Stella Pegram 10 3rd equal
Rehaan Rehaan Sahib 10 3rd equal
Rensei Rensei Shimoyama 10 3rd equal
Amelyiah Amelyiah Tanevesi 10 3rd equal
Charlotte Charlotte Wen 10 3rd equal
Yechen Yechen Hou 10 Joint 2nd in Year 10 Elementary English
Hairong Eva Wang 10 Joint 2nd in Year 10 Elementary English
Kimberley Kimberley Yuan 10 2nd Place in the 2019 Solo Music Competition (Cello)
Hayley Hayley Ballard 10 2nd equal
Jenna Jenna Black 10 2nd equal
Samuel Xin-Ji Sam Chung 10 2nd equal
Shotaro Shotaro Koizumi 10 2nd equal
Hugo Hugo Liu 10 2nd equal
Nikki Nikki Noton 10 2nd equal
Nicole Nicole Qian 10 2nd equal
Ming Xuan Mike Shi 10 2nd equal
Isabelle Isabelle Tsoi 10 2nd equal
Xiaoyan Barbra Yan 10 2nd equal
Daniel Daniel Yu 10 2nd equal
Yucheng Michael Zhang 10 2nd equal
Lingke Lingke Lin 10 1st in Year 10 Elementary English
Zhiyu Tony Chen 10 Joint 1st in Year 10 Intermediate English
Yuxiu Ulric Ling 10 Joint 1st in Year 10 Intermediate English
Diana Diana Fakharinia 10 1st equal
Max Max Gittos 10 1st equal
Joycelyn Joycelyn Ip 10 1st equal
Truman Truman Peacocke 10 1st equal
Ian Ian Chen 11 3rd equal
Charlotte Charlotte Conder 11 3rd equal
Yedidya Yedidya Friedler 11 3rd equal
Shivaansh Shivaansh Gounder 11 3rd equal
Daniel Jong-Hyun Daniel Kim 11 3rd equal
Yelyzaveta Elizabeth Kurlova 11 3rd equal
Jonathan Jonathan Lau 11 3rd equal
Reuben Reuben Lawler 11 3rd equal
Zihan Rae Li 11 3rd equal
Yu-Hsiang Sean Liu 11 3rd equal
Fatima Fatima Moses 11 3rd equal
Jenna Kayleigh Jenna Parkin 11 3rd equal
Nishanth Nishanth Sangeeth 11 3rd equal
Angelu Angelu Santos 11 3rd equal
Olivia Olivia Trotman 11 3rd equal
William William Xu 11 3rd equal
Priscilla Xi Ern Priscilla Yeo 11 3rd equal
Yuxi Yuxi Zhang 11 3rd equal
Daniel Jong-Hyun Daniel Kim 11 3rd place in the 2019 Solo Music Competition (Viola)
Olesya Olesya Barikova 11 2nd equal
Samuel Sam Case 11 2nd equal
Piper Piper Chapman 11 2nd equal
Owen Wei Owen Jin 11 2nd equal
Minju Minju Lee 11 2nd equal
Raymond Raymond Li 11 2nd equal
Renke Teresa Liu 11 2nd equal
Amy Amy Mander 11 2nd equal
Josie Josie Modgill 11 2nd equal
Zelin Zelin Shao 11 2nd equal
Oliver Oliver Yates 11 2nd equal
Ryeojin Ryeojin Yoon 11 2nd equal
Annie Annie Gui 11 1st equal
Min Ju Julianne Kim 11 1st equal

ACG Parnell College

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

RELATED ARTICLES